Wybór melatoniny i witaminy D3

Pozyskiwanie witamin z naturalnych źródeł przez człowieka jest dobrym pomysłem na uzupełnianie ich codziennych niedoborów, jednak zdecydowanie większość z nas sądzi, że dobroczynne działanie promieni słonecznych to najlepsza witamina d3. Otóż z całą pewnością zaszkodzimy sobie, przebywając długotrwale na słońcu celem uzupełnienia witaminy, jak również opalenizny.

Z niczym nie można przesadzać, a już w szczególności ze szkodliwymi promieniami UV. Najlepszym sposobem na niedobory są oczywiście suplementy diety. Stosowane regularnie suplementy z tą witaminą, pozwalają na uniknięcie chorób związanych z układem kostnym zwłaszcza u małych dzieci, jak również działa ona przeciwko rozwojowi nowotworów.

Ponadto za stan naszej sprawności i poczucia sił odpowiedzialna jest melatonina, którą produkuje gruczoł w mózgu. Napady nerwicowe, brak snu, pomimo wyczerpania fizycznego i zły stan samopoczucia to sygnał, aby uzupełnić ją w postaci suplementacji. Możemy kapsułki zakupić bez recepty i stosować jako alternatywę dla leków nasennych.