Glutamina – dlaczego warto włączyć ją do suplementacji?

Nazywany glutaminą kwas, stanowi u każdego człowieka 60% tkanki mięśniowej. Ten popularny suplement diety jest zażywany wśród wielu osób skutecznie budujących mięśnie. Producenci z kolei dają gwarancję, że stałe przyjmowanie glutamine pomaga uzyskać przyrost masy mięśniowej oraz zahamować jej spadek. Jednak to nie jest wszystko, ponieważ suplement bardzo wyraźnie wpływa na schorzenia związane z łysieniem, a także zapobiega przeroście prostaty.

Należy pamiętać, że kwas ten jest naturalną częścią mięśni u wszystkich ludzi, a więc staje się niezbędny do produkowania białek ustrojowych, co oczywiście wiąże się z tym, że może czasem nastąpić jego znaczny spadek w organizmie i wówczas zapotrzebowanie na dostarczenie go za pomocą suplementacji wzrośnie. Warto również wiedzieć, że glutamina pochodzi z grupy aminokwasów endogennych, a zatem ludzki organizm może sam ją zsyntetyzować z różnych substancji, wtedy nie ma takiej konieczności, by dostarczać glutaminę z dietą.

Jednak najczęściej towarzyszący na co dzień każdemu stres lub też intensywniejsza aktywność fizyczna, jak również przebyte choroby oraz spadek odporności powoduje, że należy wziąć pod uwagę szybką suplementację. Glutaminę kupuje się w postaci proszku lub tradycyjnych tabletek i kapsułek.