Inwestując w odżywki nie zapomnij o witaminach!

Spore grono klientów chcąc zmaksymalizować efekty treningów na siłowni podejmuje decyzję o tym, aby dokonać zakupu odżywek. Ich dostępność jest wysoka zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych, jednak te drugie są zdecydowanie bardziej konkurencyjne pod względem cenowym. Istotne, aby na etapie suplementacji nie zapomnieć o witaminach i minerałach, które również są bardzo ważne.

Nie od dziś wiadomo, że witaminy i minerały mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Oddziałują na układ trawienny, krwionośny, hormonalny, a jednocześnie mają wpływ na układ immunologiczny. Łatwo domyślić się, że ilość witamin dostarczanych wraz z pożywieniem na ogół okazuje się niedostateczna.

Wśród popularnych witamin plasuje się między innymi Omega 3, Omega 3-6-9, witamina C, melatonina, ashwagandha, magnes, chrom oraz astaxanthin. Wykonując intensywne ćwiczenia warto pomyśleć nad zakupem suplementów, które są odpowiedzialne za regenerację stawów, chrząstek, ścięgien czy więzadeł.